Tėvų „ klumpėse “

 Birželio 1d. gimnazijos visi mokiniai turėjo galimybę dalyvauti projekte „Šok į tėvų klumpes“. Projektą vykdo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.


 SokGimnazijoje būsima mokinių karjera rūpinasi mokytoja Elvyra Kavoliūnienė, kuri ir pasiūlė kitaip, netradiciškai praleisti vieną dieną, pabūti tėvų darbovietėse.
 Šioje visuotinėje atvirų durų dienoje nusprendžiau dalyvauti ir aš. Lankiausi savo mamos darbovietėje – Kupiškio socialinės globos namuose. Mano mama yra socialinė darbuotoja. Tiesą pasakius, visuomet galvojau, kad jos darbas yra nuobodokas, daug laiko praleidžiama prie darbo stalo, bet aš labai klydau. Pasirodo, tai sunkus, daug kantrybės reikalaujantis darbas. Dirbant šį darbą būtent šioje įstaigoje reikia būti labai geros psichinės sveikatos. Pabuvusi ten visą dieną, jaučiausi tikrai išsekusi ir pavargusi todėl, kad įvairias negalias turintys gyventojai labai nori su tavimi bendrauti, kalbėti, prašo pagalbos. Reikia daug kantrybės, tolerancijos ir pagarbos kitam žmogui. Darbas gan įdomus, bet labai varginantis, daug dėmesio reikia skirti ir įvairiems dokumentams. Stebėti, kaip vyksta darbas, buvo įdomu, bet aš tokios profesijos nesirinkčiau. Supratau, kad tai ne mano kelias.
Kiekvienas mokinys pabuvo vis kitokiame mamos ar tėčio darbe. Manau, toks projektas yra labai naudingas. Tai puikus būdas pabendrauti su tėvais, įgyti naujos patirties, daugiau sužinoti apie tai, kur mūsų artimieji praleidžia dieną, ką jie veikia, ir galbūt net susidomėti jų profesija.

1c klasės mokinė Fausta Talačkaitė