100 idėjų Lietuvai

 Balandžio 19 d. gimnazijoje vyko iniciatyvos „100 idėjų Lietuvai“ renginys. Iniciatyvos tikslas – pakviesti jaunus žmones geriau pažinti savo valstybę, pasiūlyti Lietuvai 100 naujų idėjų, kurios taptų gerais pokyčiais mums patiems, mūsų kraštui bei valstybei. Renginyje dalyvavo Ic ir IId klasių mokiniai. Visas renginys susidėjo iš trijų etapų. 

 Iš pradžių lektorius Ignas Klėjus pasakojo apie kūrybą, meną, komunikaciją, atkaklumą ir energiją. Lektorius pasakojo savo idėjos istoriją, kaip ji kilo, ko ėmėsi, kad ją įgyvendintų. Ignas studijuoja mediciną, tačiau taip pat veda radijo laidą, su broliu yra išleidęs prekinį drabužių ženklą „briedisTU“. Jo pavyzdys įkvepia įgyvendinti viską, ką norime, svarbu būti atkakliam, pasitikėti savimi ir nebijoti svajoti. 

 Antrasis lektorius teisininkas Jonas Urbanavičius kalbėjo apie valstybę, aiškino skirtumą tarp sąvokų visuomenė ir pilietiška visuomenė, kvietė padiskutuoti, koks yra geras pilietis ir kokiomis savybėmis jis turėtų pasižymėti. 

Paskutinėje renginio dalyje, kurią vedė lektorė Jurga Buzytė, mokiniai išbandė įvairias kūrybiškumo technikas. Įdomi dalis buvo ta, kai mokiniai turėjo ant ąžuolo lapų parašyti po vieną idėją, atsakyti į klausimą, ko norėtų Lietuvoje, savoje aplinkoje. Aštuonios idėjos ištraukos burtų keliu, o kitas septynias išrinko mokiniai diskutuodami. Visas išrinktas idėjas vertins komisija, atrinks geriausias. Išrinktos idėjos bus bandomos realizuoti dirbant kartu su jų autoriais.

 Šis renginys paskatino gimnazijoje susikurti veiklių gimnazistų grupelę, kuri sieks padaryti Kupiškį dar geresnį ir patrauklesnį. Pasak rašytojo Stendalio, ,,Didis menas įskiepyti žmonėms puikias idėjas, kurios moko juos aukoti viską žmonių laimei“.

Augustina Zabukaitė, Ic klasė

17 DSC00121 DSC00133 DSC00139