VGTU diena gimnazijoje

 Balandžio 24 d. VGTU diena gimnazijoje prasidėjo renginiu, kuris buvo skirtas supažindinti II-III klasių mokinius su VGTU studijų programomis, svarbiausiomis naujienomis apie stojimo sąlygas ir tvarką 2019 m.

11 12
Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro atstovas Jurijus Tretjakovas išsamiai ir patraukliai pristatė visas būsimas studijas (aplinkos inžinerijos krypčių studijų programas, architektūrą, geodeziją, pastatų energetiką, kelių ir geležinkelių, miestų inžineriją, bioinžineriją bei kitas). Dėstytojas objektyviai apibūdino studentišką veiklą, mainų programas, ateities galimybes baigus universitetą bei asmeniškai konsultavo gimnazistus.
Vilniaus Gedimino technikos universitetas jau kurį laiką naudoja mobiliąją laboratoriją. Joje esančia įranga bet kurioje pasirinktoje Lietuvos vietoje galima išmatuoti aplinkos užterštumą, magnetinį lauką. Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su mobiliąja laboratorija, jos įranga, aplinkos taršos matavimo prietaisais ir stebėjo, kaip jie veikia. Mokiniai sužinojo apie Lietuvos oro užterštumą, kaip tiriamas oras ir ištyrė, koks oras prie gimnazijos. Kiekvienas mokinys matavo savo mobiliojo telefono elektromagnetinį lauką budėjimo bei skambinimo režimu.
Geodezijos ir kadastro katedros laboratorijos vedėjas Kazys Pleskis supažindino gimnazistus su trimačių objektų modeliavimo geodeziniais metodais. Universiteto darbuotoja Jurgita Žižienė pakvietė į projektinę veiklą „Biomechaninė judesių analizė“.

24 22
Toks gimnazistų ir universiteto darbuotojų bendravimas padeda jaunimui lengviau ir objektyviau apsispręsti, kokias studijas pasirinkti. Džiaugiamės, kad galime pabendrauti su universiteto fakultetų atstovais, dalyvauti įdomioje veikloje ir sužinoti naujausią informaciją apie stojimo sąlygas, tvarką.

Fizikos mokytoja Asta Merkienė